Και πάλι θετική η Μπάκα με τη Σαμαλιερουά

Δεν ήταν εύκολη η αποστολή της Σαμαλιερουά κόντρα στη Ναντ για την 8η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Παρόλα αυτά η Έλενα Μπάκα έδωσε βοήθειες στην ομάδα της ακόμα και αν γνώρισε την ήττα με 3-0.

Η Ναντ παραμένει βασικός διεκδικητής του πρωταθλήματος και η νίκη επί της Σαμαλιερουά με 3-0 διατηρεί την ομάδα ψηλά. Η Σαμαλιερουά δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό της Ναντ που κέρδισε τα δύο πρώτα σετ με σχετική άνεση (25-18 και 25-16) και παράλληλα υπερείχε στο μπλοκ με 10 έναντι 5 της απέναντι πλευράς αλλά και στο σερβίς με 7-0 άσσους.

Η Έλενα Μπάκα ήταν βασική στο δεύτερο και το τρίτο σετ και βοήθησε την ομάδα της στο αμυντικό αλλά και το επιθετικό παιχνίδι. Πέτυχε 7 πόντους ενώ είχε σταθερή απόδοση σε υποδοχή και άμυνα αποδεικνύοντας και πάλι πως είναι σε καλή κατάσταση και αξίζει τις ευκαιρίες της.