Μεγάλη νίκη για τους Νέους Βύρωνος και τον ΑΚ Ζωγράφου στη Β Εθνική Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ

Ενδιαφέροντα αποτελέσματα έφερε αυτή η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ όπου ο Α’ όμιλος φέρνει ισοβαθμία στην κορυφή ενώ ο Οδυσσέας διατηρεί απόσταση από τους διώκτες του.

Στον Α’ όμιλο η Αθηνά Μαγκουφάνας είχε ρεπό κάτι που έδωσε την ευκαιρία στην Ένωση Γαλατσίου να πιάσει τη Μαγκουφάνα στην κορυφή. Η νίκη της Ένωσης Γαλατσίου επί του Άτλαντα Δάφνης Υμηττού με 3-0 έδωσε τρεις ακόμα βαθμούς στους γηπεδούχους που χωρίς ήττα και χωρίς απώλεια βαθμών έφτασαν τους 12 και έπιασαν κορυφή. Τριπλή ισοβαθμία επικρατεί στους 9 βαθμούς. Η ΑΕ Αμπελοκήπων συνέχισε με νίκη καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο του ΓΑΣ Χολαργού με σκορ 3-1. Δύσκολη νίκη σημείωσε ο ΕΑΟ Σπάτων στην έδρα των Ιώνων με 0-3 σε ένα παιχνίδι που τα δύο πρώτα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και με την ελάχιστη δυνατή διαφορά. Στους 9 βαθμούς, επίσης, βρίσκεται και ο ΑΟ Νηρεύς καθώς με καλή εμφάνιση πήρε νίκη με 3-0 κόντρα στον ΟΦ Γέρακα.

Στον Β’ όμιλο συνεχίζει να προπορεύεται ο Οδυσσέας καθώς πέτυχε την τέταρτη νίκη του κόντρα στην ΑΕ Γκράβας με 0-3. Σε απόσταση τεσσάρων βαθμών βρίσκεται ο Ηλυσιακός. Οι Νέοι Βύρωνος έβαλαν φρένο στην ομάδα του Ηλυσιακού καθώς μετά από ένα ωραίο παιχνίδι οι Νέοι Βύρωνος πήραν τη νίκη με 2-3. Πολύτιμη νίκη και για τον ΑΚ Ζωγράφου επί της ΟΠΕ Χαλκίδας που ανέτρεψε το 2-0 και με 2-3 κατάφερε να πάρει δύο σημαντικούς βαθμούς. Με νίκη και τρίποντο συνέχισε η Αγία Παρασκευή  καθώς επικράτησε με 3-1 του Εθνικού.

9ΑΣ Άτλας Δάφνης Υμηττού-3505015

Η ομάδα ‘ΑΣ Άτλας Δάφνης Υμηττού’ έχει -3 βαθμούς λόγω αποχώρησης από το τοπικό πρωτάθλημα Αγοριών Κ21.

8ΓΣ Εθνικός0404212

Η ομάδα ‘ΑΕ Αγίας Παρασκευής’ έχει -4 βαθμούς λόγω αποχώρησης από το πρωτάθλημα της αγωνιστικής περιόδου 2022-2023.