Πρεμιέρα στους δύο ομίλους στα Αγόρια Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ

Σε πλήρη δράση βρέθηκαν οι δύο όμιλοι για το πρωτάθλημα των Αγοριών Κ18.

Στον Α’ όμιλο ξεχώρισε το παιχνίδι ανάμεσα σε Αθηνά Μαγκουφάνας και Κηφισιά. Το 25-21 του πρώτου σετ έδωσε στην ομάδα της Μαγκουφάνας το προβάδισμα ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας η Κηφισιά άλλαξε τα δεδομένα και έφτασε στη νίκη με 1-3. Πολύ ανταγωνιστικό ήταν και το παιχνίδι μεταξύ ΑΕΚ και Κολλεγίου Αθηνών. Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 3-0 με όλα τα σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειες και μάλιστα το δεύτερο και το τρίτο οι κιτρινόμαυροι χρειάστηκε να φτάσουν στους 27 και 30 πόντους. Με λιγότερο σασπένς ο Πανερυθραϊκός έφτασε στη νίκη επί του Φοίβου Μελισσίων με 0-3 αν και στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι πάλεψαν μέχρι το τέλος κάτι που δεν κατάφεραν να κάνουν στα επόμενα δύο.

Στον Β’ όμιλο εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι Νέοι Βύρωνος επί του ΕΑΟ Σπάτων με 0-3 και κατέκτησαν τους πρώτους τρεις βαθμούς για φέτος. Θετική εικόνα παρουσίασε ο Παναθηναϊκός που με 3-0 επικράτησε της Σχολής Μωραΐτη σε μια ιδανική πρεμιέρα. Με 3-0 επίσης επικράτησε το Μαρκόπουλο της Παλλήνης παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο βόλεϊ.