Διψήφιοι Κωτσάκης και Μούχλιας στην ήττα της Ντούρεν

Την ήττα γνώρισε η Ντάρεν από τη Φρίντρισχαφεν με 1-3 σε ένα παιχνίδι ωστόσο που οι δύο Έλληνες των γηπεδούχων πραγματοποίησαν θετική εμφάνιση.

Το καλό της πρόσωπο παρουσίασε η Φρίντρισχαφεν κόντρα στη Ντάρεν πετυχαίνοντας μια νίκη που τη διατηρεί σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μετά τα δύο πρώτα σετ που κατέκτησαν οι ομάδες με 18-25 και 25-19. Με 19-25 και 23-25, όμως, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη ενώ η Ντάρεν δεν κατάφερε να κερδίσει βαθμό από το ματς.

Ο Φρίξος Κωτσάκης και ο Δημήτρης Μούχλιας ήταν βασικοί και στα τέσσερα σετ για την ομάδα τους. Ο Κωτσάκης πέτυχε 13 πόντους, έχοντας έναν από μπλοκ και έναν από άσσο, και ο Μούχλιας σημείωσε 14 με δύο μπλοκ και επίσης έναν άσσο. Παρόλα αυτά η εμφάνισή τους δεν ήταν αρκετή για να δώσει στη Ντάρεν κάτι περισσότερο παραμένοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.